Zacznij tu

Wstęp

          Mamy nadzieje, że portal spełni Państwa oczekiwania. Za cel postawiliśmy sobie zapełnienie luki, jaką da się dostrzec na polskim rynku kapitałowym. Z jednej strony coraz bardziej rośnie świadomość Polaków o możliwościach alternatywnego lokowania kapitału, z drugiej strony zauważyć da się brak profesjonalnych źródeł wiedzy zrozumiałych także dla przeciętnego odbiorcy. Finanse są obecnie bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki i nawet osobom związanym z rynkami finansowymi, trudno jest nadążyć za tak szybkim postępem wiedzy, zaawansowanych technologii wykorzystywanych w finansach, a także globalnym rozwojem tego sektora usług. Serwis ma na celu zaprezentować i przybliżyć w sposób zrozumiały stan ówczesnej wiedzy i metod wykorzystywanych w nowoczesnych finansach.

          Zawartość portalu podzielona została na pięć części. We wstępie wprowadzone zostały podstawowe pojęcia z dziedziny inwestycji oraz zagadnienia niezbędne do zrozumienia kolejnych podrozdziałów. W części drugiej znaleźć można artykuły poświęcone teorii prognozowania oraz stanu ówczesnej wiedzy na temat weryfikowania hipotez ekonomicznych, badania zależności między zmiennymi oraz wyceny akcji. W części trzeciej poruszone zostały zagadnienia dotyczące teorii portfelowej oraz oceny efektywności inwestycji, co w naszej opinii jest bardzo ważnym i często pomijanym elementem wiedzy o nowoczesnych finansach. Kolejne części przeznaczone są dla osób zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem zagadnień poruszanych w serwisie. W dziale „Narzędzia” można znaleźć arkusze kalkulacyjne lub aplikacje za pomocą, których można dokonać obliczeń, testów ekonomicznych czy prognoz, o których można przeczytać w częściach poprzednich. Dane makroekonomiczne, ceny lub stopy zwrotu instrumentów finansowych jak i inne wielkości potrzebne do przeprowadzenia takich obliczeń można znaleźć w części „Metadane”.

          Istnieje możliwość dowolnego poruszania się pomiędzy zagadnieniami zamieszczonymi w serwisie. Pojedyncze artykuły tworzą jednak także spójną całość. Często jedne wnioski lub teorie są wynikiem poprzednich analiz, dlatego pod każdym artykułem znajduje się odnośnik do kolejnego tekstu, który rozwija zagadnienia w nim poruszane. Także w lewym menu można znaleźć odnośniki do artykułów poruszających zagadnienia podobne, a w słowniczku trudniejsze zwroty użyte w tekście. Dołożyliśmy wszelkich starań by zapewnić wysoki poziom prezentowanych artykułów, jednocześnie dbając o ty by były one zrozumiałe także dla przeciętnego odbiorcy.

          Mamy nadzieje, że nasz portal przyczyni się do podnoszenia stanu wiedzy wśród osób zaczynających interesować się tematyką finansów jak i praktyków. Życzymy owocnej i przyjemnej pracy z serwisem KupAkcje.pl

Redakcja KupAkcje.pl 

 

Zobacz także: